SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

NEDEN Borsada Sanal Asistana ihtiyacınız var ? Sermaye piyasalarına yapılan yatırımların isabetli ve ver
Ana Sayfa Manşet, Şirket Haberleri 11 Temmuz 2018

THY, Macau’ya uçuş planlıyor 

THY, Macau’ya uçuş planlıyor 

Kimilerine göre Asya’nın en zengin bölgesi. Kimilerine göre ise Asya’nın Las Vegas’ı. Ancak her iki düşüncenin ortak özelliği Macau’nun gelecekte turizmde önemli bir pay alacağı yönünde. Hong Kong gibi Çin’in ‘Özerk Yönetim Bölgesi’ Macau’dan bahsediyorum. 1999’a kadar Portekiz’in sömürgesi olan 600 bin nüfuslu 25 kilometrekarelik bu küçük kent devletinde kişi başı gelir 114 bin dolar. Eğer Macau bir devlet olsaydı, halkı dünyanın en zengin ikinci ülkesi olacaktı.

Yılda 5 milyondan fazla turisti ağırlayan Macau, şimdi Avrupa’ya açılmanın yollarını arıyor. Bunun için de Türk Hava Yolları ile temasa geçildi.

Macau Uluslararası Havalimanı ile görüşmelere başlayan Türk Hava Yolları, ticari uçuş rotasına bu özerk bölgeyi de eklemek istiyor. Macau Haber Ajansı’nın da (Macau News Agency-MNA) yer verdiği bilgilere göre müzakereler birkaç aydır sessiz sedasız devam ediyor. Macau Uluslararası Havalimanı Sözcüsü, en kısa sürede bu görüşmeleri olumlu olarak bitirmeyi umduklarını dile getiriyor.

Avrupalı turistleri hedefliyor

Peki THY, Macau seferleri konusunda ne planlıyor?

MNA’ya göre haftada 3 sefer yapılması gündemde. Bilindiği üzere Macau’ya gitmek isteyenler Hong Kong üzerinden bu bölgeye ulaşabiliyordu. Hong Kong-İstanbul arasında da haftanın 6 günü 6 sefer yapılıyor. Özellikle yabancı turistler için İstanbul, Macau’ya gitmek isteyenler için pek tercih edilmiyordu. Ancak İstanbul’dan direkt seferin başlamasıyla THY, Avrupa potansiyelini de kullanmış olacak.

Macau Yönetimi de Avrupalı turistlerin sayısını İstanbul üzerinden artırmayı planlıyor. Macau Uluslararası Havalimanı Sözcüsü, anlaşmanın bu yıl tamamlanmasını umduklarını, THY’nin çalışmaya hazır olduğunu ifade ediyor.

Yorumlar

Seo&Host | BCM