SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

NEDEN Borsada Sanal Asistana ihtiyacınız var ? Sermaye piyasalarına yapılan yatırımların isabetli ve ver
Ana Sayfa Rapor Ve Analizler 13 Mart 2018

PİYASALARDA BUGÜN

TL varlıklarda olumsuz ayrışma…

Piyasalar 13/03/2018

ABD ücret artışı verilerinin ardından yurtdışı piyasalarda oluşan olumlu havaya karşın TL’de ve 10 yıllık gösterge bonolarda sert satışlar gözlendi. TL Cuma akşamından bu yana dolara karşı %0,8 civarında değer kaybederken 10 yıllık bono faizleri 21 baz puan artış kaydetti. GOÜ para birimlerinde TL’den sonra en çok değer kaybı %0.4 ile Ruble ‘de gözlendi. Diğer gelişmekte olan ülke faiz oranlarında ise kayda değer bir değişim olmadı. TL’deki değer kaybının etkisi ile MSCI Türkiye endeksi %0.38’lik getiri ile %1.24 artış gösteren MSCI GOÜ endeksinin gerisinde kaldı. Beklentilerin üzerinde açıklanan Ocak ayı cari açık verileri de TL üzerindeki baskıyı arttırmış olabilir. Nitekim, altın ithalatını hariç tutup hesaplanan çekirdek cari açık, Eylül 2017’den bu yana genişliyor. Ekonomik faaliyetlerdeki canlanma gecikmeli de olsa cari açığa yansıyor.

Bugün BIST’de hafif aşağı yönlü bir açılış görebiliriz. Öğleden sonra açıklanacak ABD enflasyon verileri öğleden sonra piyasaların seyrinde belirleyici olacak. Şubat ayı ABD TÜFE rakamının Ocak ayındaki %2.1 seviyesinden Şubat ayında %2.2’ye yükselmesi bekleniyor.

Beklentilerin üzerinde 2017 net kar rakamları açıklayan üç enerji şirketinin (Aksa Enerji, Zorlu Enerji, ve Odaş), Alarko Holding ve Gübre Fabrikaları’ nın bugün BIST 100’den olumlu ayrışması beklenebilir.

 

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.isyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayaabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar

Seo&Host | BCM