SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

NEDEN Borsada Sanal Asistana ihtiyacınız var ? Sermaye piyasalarına yapılan yatırımların isabetli ve ver
Ana Sayfa Şirket Haberleri 15 Mayıs 2018

Martı GYO, sermaye artışı ve varlık satışı ile ilgili alınmış bir Yönetim Kurulu Kararı bulunmadığını bildirdi

Martı GYO, sermaye artışı ve varlık satışı ile ilgili alınmış bir Yönetim Kurulu Kararı bulunmadığını bildirdi

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

28.04.2018 tarihinde gerceklesen analist toplantısı ile ilgili olarak basın, yayın ve internet ortamında çıkan Martı Grubu hakkındaki haberler ile ilgili açıklamamız aşağıda sunulmaktadır.

İlgili toplantıda;

1.Martı Otel İşletmeleri A.Ş. ile GEM arasında imzalanan ve 29.03.2018 tarihinde KAP açıklaması ile duyurulan; Sermaye İştiraki Taahhüdü ve Pay Ödünç Sözleşmesi ile bu kapsamda yer alan olası tahsisli sermaye artışı konusu hakkında bilgilendirme yapılarak,

Martı Otel İşletmeleri A.Ş.’nin sermaye yapısını güçlendirmek amacıyla, tahsisli sermaye artırımı konusunun benzer metodoloji ile önümüzdeki dönem planlarına dahil edilmesinin değerlendirilmekte olduğu hususu paylaşılmıştır.

2.Martı Otel İşletmeleri A.Ş. ile Servotel arasında imzalanan ve 17.04.2018 tarihinde KAP açıklaması ile duyurulan; uluslararası otel zincirleriyle işletme alanında büyümeye yönelik stratejik işbirliği, Joint Venture ve / veya ortak yeni marka oluşturulması imkanlarının değerlendirilmesi, marka entegrasyonu, ve mevcut projelerimiz için yatırımcı bulunması konularında görüşmelere aracılık ve danışmanlık hizmeti alınması konuları hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

3.Martı GYO A.Ş. gayrimenkul portföyünde yer alan taşınmazlardan, ilgili kanun hükmü kapsamına girenlerin sürelerinin 49 yıla uzatılması süreci hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Bu süreçle ilgili ayrıca; 04.05.2018 tarihli KAP açıklamamız ile Kanunun uygulama yönetmeliğinin yayınlandığı ve İlgili yönetmelik kapsamına giren Şirket portföyümüzde yer alan taşınmazlar için sürelerinin 49 yıla uzatılması başvurusu en kısa sürede yapılacağı belirtilmiştir.

4. Diğer yandan, Grubumuzun onumuzdeki donemde gelir ve karlılığının arttırılması, finansal yapısının güçlendirilmesi amacıyla yukarıda bahsettiğimiz olasi tahsisli sermaye arttırımı ve Servotel ile imzalanan anlaşmaya ek olarak, net borc stokunun yarıya indirilerek uzun vadede sürdürüülebilir hale gelmesi hedefiyle, sahip olduğumuz varlıklardan değerlemesi yüksek olmakla birlikte yarattığı nakit akışı göreceli daha düşük olanlara, Marina da dahil olmak üzere, gelebilecek taleplerin, uygun şartların oluşması durumunda yönetim kurulumuz tarafından değerlendirilebileceği ifade edilmiştir.

Son olarak; sermaye artışı ve varlık satışı ile ilgili alınmış bir Yönetim Kurulu Kararı bulunmamaktadır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/683632

Etiketler:

Yorumlar

Seo&Host | BCM