SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

NEDEN Borsada Sanal Asistana ihtiyacınız var ? Sermaye piyasalarına yapılan yatırımların isabetli ve ver
Ana Sayfa Manşet, Rapor Ve Analizler 9 Temmuz 2018

Lambadan Çin çıkacak mı?

Lambadan Çin çıkacak mı?
Ticaret savaşlarında ilk raunt sona erdi. ABD’nin 34 milyar dolarlık Çin ithalatına ek vergi getirmesine Çin otomotiv ürünlerine %40 ilave vergi koyarak cevap verdi. 1971 yılında Nixon döneminde konan %10’luk ithalat vergisi sonrasında görülen en saldırgan korumacı önlemler ile karşı karşıyayız.
ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşının büyümesi ve diğer ülkelere yayılması durumunda, büyümenin yavaşladığı ve enflasyonun yükseldiği bir küresel konjonktüre gireceğiz. Ancak Wall Street ve Şangay borsalarındaki yükseliş piyasaların böyle bir senaryoyu fiyatlamadığını gösteriyor.
Dış ticaret savaşlarını umursamayan Türkiye varlıkları 24 Haziran seçimleri sonrasında dünyadan pozitif ayrışmayı sürdürüyor. Hisse senediyle başlayan, Türk lirasıyla devam eden yükseliş, haftanın son iki gününde tahvil piyasasına yayılmaya başladı. Veri akışında Türkiye’nin pozitif ayrışmasını destekleyecek bir gelişme yok. Ucuz değerlemeler ve rasyonel davranması beklenen bir Ankara yükselişin arkasındaki itici gücü oluşturuyor.
24 Haziran seçimleri sonrasında politik belirsizliğin ortadan kalması ve olağanüstü halin kaldırılacağının sinyalinin verilmesi risk primini kısmen düşürdü. Türkiye değerlemelerinde kalıcı bir iyileşme olması için sırada “yeni dönemde uygulanacak ekonomik politikalara yönelik belirsizliğin kalkması” var.
Bu anlamda bugün saat 21.00’de açıklanacak yeni kabine büyük önem taşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni dönemde ekonominin başına kimi geçireceği önümüzdeki dönemde uygulanacak politikalara yönelik önemli bir ipucu verecek.
Dış ticaret savaşlarında lambadan Çin çıkacak mı bilmiyoruz. Ancak bu akşam açıklanacak kabine ve kullanılacak söylem piyasa dostu ekonomi politikalara işaret ederse Türkiye dünyadan pozitif ayrışmaya devam edebilir.
Şirket cephesinde Emlak Konut’un / ön satış verileri dışında önemli bir haber akışı yok. Emlak Konut’un ilk altı aylık ciro hedefine ulaşmasını şirket için pozitif olarak görüyoruz.

İşş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.isyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar

Seo&Host | BCM