SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

NEDEN Borsada Sanal Asistana ihtiyacınız var ? Sermaye piyasalarına yapılan yatırımların isabetli ve ver
Ana Sayfa Rapor Ve Analizler 12 Eylül 2018

İkinci yarıda BIST tepki alımları devam etse de de gün sonuna doğru kar satışları yaşanma riskinin yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Gün İçi Yorum

Güne pozitif başlayan BİST-100 endeksi günün ilk yarısını %0,79 yükselişle 93.119’dan kapattı.
BIST ve TL’de pozitif ayrışma bugün de devam ediyor. Yurtdışı borsaların sınırlı pozitif seyir izlediği günde BIST dün olduğu gibi pozitif ayrışarak güçlü bir seyir izliyor. TL ise hem DXY endeksindeki geri çekilme hem de EM kurlarındaki genel pozitif fiyatlamanın etkisiyle değer kazmamaya devam ederken, BIST’in yükselişini de destekliyor. TL’deki değer kazancında yarın yapılacak TCMB PPK toplantısında TCMB’nin güçlü faiz artırımına gidilebileceği
beklentisi de etkili oluyor. Yurtiçi piyasalar yarın yapılacak TCMB faiz kararını bekliyor. Piyasada 225-725 baz puan arasında değişen faiz artışı beklentileri var. Bu görünüm TCMB’nin nasıl bir karar verebileceğine ilişkin piyasa da ciddi bir kafa karışıklığı olduğunu ve kararın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. TCMB faiz kararı öncesi BIST son bir haftadır sıkıştığı dar alanda sıkışmaya devam etmesi beklenmektedir.

İkinci yarıda BIST tepki alımları devam etse de de gün sonuna doğru kar satışları yaşanma riskinin yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Yükselişlerde işlem hacminin düşük kalması yükselişleri desteklemiyor ve kısa vadede dar alanda sıkışmanın devam edebileceğine işaret ediyor.

Endeks 3.000 puanlık bir alanda sıkışmaya devam ediyor. Endeks kısa vadede 92.000 üzerinde tutundukça sıkışma alanı içinde 94.300-94.700 aralığına kadar yükselişini devam ettirebilir.
Kısa vadede endeksin güçlü direnç aralığı olan ve aynı zamanda 56 GHO’nın geçtiği 94.700-95.000 aralığına yaklaştıkça kar satışlarıyla karşılaşması beklenir. Endeks düşüş trendi içinde daha önce 56 GHO’ya doğru her yükselişte güçlü satışlarla karşılaşarak yeni dip seviyelere yöneldi.

Endeksin 92.000 altında ise ilk hedef 90.900-91.000 aralığı olmak üzere 88.764-88.938 arasındaki fiyat boşluğuna kadar düşüşünü devam etmesi beklenmektedir.
Kısa vadede endekste yükseliş denemeleri devam etse de bu fiyat boşluğunun dolmadan endeksin orta vadeli tepki yükselişine devam etmeesi beklenmez. Yükseliş eğilimine rağmen kısa periyotta momentumdaki zayıflık yükselişlerde kar satışlarının oluşabileceğine ve kısa vadede sıkışmanın devam edebileceğine işaret ediyor. Gün içinde düşük hacimle 94.300-94.700 aralığına olası yükselişler satış, 92.200 ve altına gerilemeler ise trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir.


Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.sekeryatirim.com

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alaan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar

Seo&Host | BCM