SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

NEDEN Borsada Sanal Asistana ihtiyacınız var ? Sermaye piyasalarına yapılan yatırımların isabetli ve ver
Ana Sayfa Rapor Ve Analizler, Şirket Haberleri 13 Mart 2018

Grubun 2018 yılı konsolide FAVÖK rakamının 2017 yılına göre en az 4 katına, Net Satışlar rakamının ise en az 2 katına ulaşması beklenmekte

Odaş Elektrik: Grubun 2018 yılı konsolide FAVÖK rakamının 2017 yılına göre en az 4 katına, Net Satışlar rakamının ise en az 2 katına ulaşması beklenmekte

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

 Grubun 2017 yılı sonu Konsolide Dönem Karı 124,1 Milyon TL, Faiz Vergi Amortisman Öncesi Kar’ı (FAVÖK-EBITDA) ise 54,2 Mn TL olarak gerçekleşmiştir.

FAVÖK’ün 31,5 Mn TL’si elektrik alanındaki faaliyetlerden, kalan 22,7 Mn TL’si ise madencilik alanındaki faaliyetlerden gerçekleşmiş bulunmaktadır.

2017 yılı içinde elektrik faaliyetlerinden gerçekleşen FAVÖK, artan doğalgaz fiyatlarına karşın baskılı kalan elektrik fiyatları çerçevesinde bir önceki seneye göre daha düşük seviyelerde gerçekleşirken, madencilik alanındaki büyüyen faaliyetlerimiz özellikle son çeyrekte etkisini göstermeye başlayarak konsolide FAVÖK’e olumlu bir etki sağlamıştır.

2018 yılında ise elektrik faaliyetlerinden yaratacağımız FAVÖK, devreye girecek olan Çan-2 termik santralinin de etkisi ile beraber önemli bir aşama kaydedecektir. Son dönemlerde yürürlüğe giren, yerli kömür yakıtlı elektrik üretim santrallerini işleten özel şirketlerden, belirlenmiş bir fiyat ile TETAŞ tarafından sağlanacak elektrik alımının ve elektrik piyasası kapasite mekanizması yönetmeliği çerçevesinde yapılacak olan kapasite ödemelerinin de etkisiyle Çan-2 termik santrali, elektrik faaliyetlerinden yaratılacak olan FAVÖK’ü daha da kuvvetlendirecektir.

Bununla birlikte Madencilik faaliyetleri kapsamında artan Antimuan ve kömür fiyatları ve gerçekleşen üretim kapasitesi artışları ile birlikte 2018 yılında madencilik alanında yaratılacak olan FAVÖK’ün de 2017 yılının üstünde olması beklenmektedir.

Bu kapsamda, grubun 2018 yılı konsolide FAVÖK rakamının 2017 yılına göre en az 4 katına, Net Satışlar rakamının ise en az 2 katına ulaşması beklenmektedir. 2018-2019 yıllarına yönelik projeksiyonların 30.06.2018’e kadar paylaşılması planlanmaktadır.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Piyasalar açılırken 20.09

Piyasalar açılırken 20.09

Seo&Host | BCM