Şirketlerin 2018 yılı 6 aylık Dönem Karları/Zararları

Şirketlerin 2018 yılı 6 aylık Dönem Karları/Zararları

Borsa İstanbul Piyasalarında İşlem Gören Şirketlerin 2018 yılı 6 aylık Dönem Karları/Zararları 30 Haz
Ana Sayfa Ekonomi 16 Mayıs 2018

Erdoğan ile MB Başkanı Çetinkaya görüşecek

Erdoğan ile MB Başkanı Çetinkaya görüşecek

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelecek.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı (TCMB) Murat Çetinkaya dolardaki hızlı yükseliş sonrası AK Parti Genel Merkezi’ne geldi.

Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, AK Parti Genel Merkezi’nde Başbakan Binali Yıldırım ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de bulunuyor.

Çetinkaya ile Cumhurbaşkanı Erdoğan bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşmeye Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Maliye Bakanı Naci Ağbal da katılacak.

Döviz kurunda yaşanan yükseliş sonrası Merkez Bankası sağlıksız fiyat oluşumlarının yakından takip edildiğini ve gerekli adımların atılacağını bildirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Londra’da yaptığı açıklamada, “Şu anda öyle veya böyle siz ülkede yürütmenin başısınız. Tabi ki TCMB bağımsızlığı söz konusudur. Ama TCMB bağımsızlığının gereği ile kalkıp, herhalde yürütmenin başı olan bir başkanın burada vermiş olduğu sinyalleri bir kenara koyacak hali yok. O da tabi buna göre değerlendirmelerini yapacaktır. Adımlarını ona göre yapacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: TV

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Şubat enflasyonunu açıklandı

Şubat enflasyonunu açıklandı

Seo&Host | BCM