SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

NEDEN Borsada Sanal Asistana ihtiyacınız var ? Sermaye piyasalarına yapılan yatırımların isabetli ve ver
Ana Sayfa Rapor Ve Analizler 1 Eylül 2018

ENDEKSTE YENİ HAFTADA GÖRÜLEBİLECEK SEVİYELER

Grafikleri görmek için görsellere tıklayın.

ENDEKSTE YENİ HAFTADA GÖRÜLEBİLECEK SEVİYELER
Piyasalarda volatilitenin yüksek olduğu bir haftayı geride bıraktık. Özellikle kur tarafında 13 Ağustos’tan beri en yüksek seviyesini gören Dolar/TL haftayı 6,58 seviyelerinde tamamladı. Euro/TL ise haftayı 7,66 seviyesinden kapattı. Moody’s ve Fitch’in Türk bankalarının risklerinin arttığına yönelik açıklamalarının etkisini kur artışı yönünde gösterdiği görülmekte.

Diğer taraftan BİST 100 endeksine dahil şirketlerin net karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23 artış gösterdi. BİST 100 endeksi içerisinde ikinci çeyrekte en çok net kar elde eden şirket Doğan Holding olurken, en çok net kar elde eden ikinci ve üçüncü şirketler sırasıyla Garanti Bankası ve Akbank oldu.

Yeni haftada piyasalarda, pazartesi günü açıklanacak olan enflasyon verisinin belirleyici olacağını söyleyebiliriz. Teknik olarak baktığımızda endeksteki yükselişin 94 bin seviyelerinde sınırlı kaldığı görülmekte. Bu seviyenin üzerine çıkılması durumunda 99 bin seviyeleri takip edilebilir.

Olası geri çekilmelerde ise 92 ve 89 bin seviyeleri destek konumunda. İşlem hacmi haftalık bazda yüzde 4‘e yakın düşen BİST 100 endeksinin RSI göstergesinin 48,11, momentumunun ise 98,39 seviyelerinde olduğu görülmekte. Gösterge faiz 24,47 seviyelerinde gerçekleşirken, borsadaki yabancı payı da gösterge faize paralel yüzde 61,59 olarak gerçekleşti.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sabah Stratejisi

Sabah Stratejisi

Seo&Host | BCM