SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

NEDEN Borsada Sanal Asistana ihtiyacınız var ? Sermaye piyasalarına yapılan yatırımların isabetli ve ver
Ana Sayfa Manşet, Rapor Ve Analizler, Şirket Haberleri 16 Mayıs 2018

Dolar nereye koşuyor?

Dolar nereye koşuyor?

Güçlü dolar ve yükselen faizlerin küresel risk iştahında yarattığı tahribat büyüyor. Gelişmekte olan ülke paraları ile başlayan satış dalgası, devlet tahvillerine ve hisse senetlerine yayıldı. Büyümenin güçlü enflasyonun düşük olduğu uygun makro dinamiklere rağmen gelişmekte olan piyasalar küresel fırtınadan kaçamıyor.

Beklentilerden güçlü gelen perakende satış verisi ABD ekonomisinde işlerin yolunda olduğunu teyit ederek 10 yıllık ABD tahvil faizlerinin %3,07 ile 2011 Temmuz ayından beri gördüğü en yüksek seviyeye ulaşmasına ve DXY dolar endeksinin 93 seviyesini aşmasına neden oldu.

Bozuk cari dengesi ve yüksek dolar cinsi borcu yüzünden kırılgan piyasalar arasında görülen Türkiye küresel piyasalardaki satış dalgasından en çok etkilenenler arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Londra’da yatırımcılara yönelik konuşmasında Başkanlık sisteminde para politikasına aktif olarak katılacağı mesajını vermesi Türkiye varlıklarındaki satışların sertleşmesinde etkili oldu.

ABD ve Asya borsalarındaki gerileme ve Türk lirasındaki kayıplara paralel Borsa İstanbul’da hafif satıcılı bir açılış bekliyoruz. Anadolu Sigorta‘nın güçlü prim üretimi şirketler cephesinde günün tek önemli haberi.

Yüksek faiz ortamından yararlanan sigorta şirketlerinin endekse göre daha güçlü performans göstermesini bekliyoruz.

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, saddece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sabah Stratejisi 

Sabah Stratejisi 

Seo&Host | BCM