SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

NEDEN Borsada Sanal Asistana ihtiyacınız var ? Sermaye piyasalarına yapılan yatırımların isabetli ve ver
Ana Sayfa Manşet, Rapor Ve Analizler 11 Temmuz 2018

DOLAR 4.6560’ın Üzerinde Kaldıkça…

4.6560’ın Üzerinde Kaldıkça…
USDTRY pazartesi akşam saatleri itibariyle bir süredir içerisinde sıkıştığı üçgenden çıkmış ve iki günlük mum kapanışını bu üçgenin üzerinde gerçekleştirmiştir. Bununla birlikte günlük RSI(14) indikatörü de pazartesi kırdığı downtrend çizgisinin altına yeniden inememiştir. Bu teknik çerçeveyi çizmek, paritede dolar lehine hareketlerin ilerleyen zamanda daha da ağırlıklı olabileceği görüntüsünü veriyor.

Bundan sonraki süreçte, dünkü mum satıcılı kapandığı için yenidenj üçgen içerisine girme çabası oluşabilir. Böyle bir durumda gün içindeki ilk destek 4.6875 ve sonrasında da dünün dip bölgesi olan 4.6560 seviyesi günlük ana destek olarak izlenebilir. Haftalık ana desteğin ise 4.5830 seviyesi olduğunu düşünüyoruz. Genel anlamda da 4.6560 desteği üzerinde kalındıkça paritede yukarı yönlü eğilimin varlığını koruduğunu söyleyebiliriz.

Dolar lehine hareketler devam ederse, grafikte de net şekilde görüldüğü gibi yakın zamanda çokça kez test edilmiş ancak üzerinde mum kapanışı yapılamamış olan 4.7350 direncini takip ediyor olacağız. Bu bölge gün içerisinde ciddi anlamda geçilir ve mum kapanışı gerçekleşirse, olası yukarı yönlü hareketlerin ivmeli şekilde olabilme ihtimali gözüküyor. Sırasıyla 4.7750 – 4.8035 ve rekor tepe seviyesi olan 4.9270 dirençleri gündeme gelir.

Ek olarak; Türkiye 2 yıllık gösterge tahvil faizinin %20’nin üzerinde %20.1 seviyesinde kapatması, yükselmeye devam eden kurun enflasyon beklentilerini daha da arttırdığını göstermekte. Birbirini etkileyen bu zincirleme durum sona erdirilmezse Türk Lirası üzerindeki baskının daha da artması muhtemel. Türkiye tahvil faizlerinin ve TL üzerindeki baskının artmasındaki bir sebep de, ABD 2 yıllık tahvil faizin iyiden iyiye 10 yıllık tahvil faizine yaklaşmasıdır.

Destekler: 4.6875 – 4.6560 – 4.6300
Dirençler: 4.7350 – 4.7750 – 4.8035

İkon Menkul
www.İkonmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Buradaa yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Yorumlar

Seo&Host | BCM