SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

NEDEN Borsada Sanal Asistana ihtiyacınız var ? Sermaye piyasalarına yapılan yatırımların isabetli ve ver
Ana Sayfa Rapor Ve Analizler 12 Mart 2018

BİST’in yurt dışına paralel haftaya alıcılı bir seyirle başlamasını ve gün içinde bu seyrini sürdürmeye çalışmasını beklemekteyiz.

Haftanın son işlem gününe alıcılı bir seyirle başlayan BIST-100 Endeksi, sonrasında 116.500 – 117.200 seviyeleri arasında dalgalı bir seyir izledi. Cuma günü beklentilerden daha iyi gelen ve ABD ekonomisinin güçlenmeye devam ettiğini gösteren tarım dışı istihdam verileri sonrası yurt dışı piyasalarda genel olarak pozitif bir seyir izlenirken BİST’te Bankacılık Endeksi’ndeki satışlara rağmen yurt dışına paralel haftayı %0.3 yükselişle 116.915 seviyesinden tamamladı.

Bankacılık Endeksi’ndeki kayıp %0.8 seviyesinde gerçekleşti. Bugün piyasalar saat 10:00’da açıklanacak Ocak ayı cari açık verilerini takip edecek. Cari işlemler dengesinin Ocak ayında 6.9 milyar dolar açık vermesi beklenirken
Şeker Yatırım olarak beklentimiz cari açık verisinin 6,8 milyar dolar açık vermesi yönünde.
ABD borsalarındaki pozitif kapanışların ardından yeni haftaya Asya borsaları alıcılı bir seyirle başladı. Avrupa borsalarının da güne yükselişle başlaması beklenmekte.
BİST’in yurt dışına paralel haftaya alıcılı bir seyirle başlamasını ve gün içinde bu seyrini sürdürmeye çalışmasını beklemekteyiz.

Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.sekeryatirim.com

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Yorumlar

Seo&Host | BCM