SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

SANAL ASİSTAN’A İLGİ ARTIYOR

NEDEN Borsada Sanal Asistana ihtiyacınız var ? Sermaye piyasalarına yapılan yatırımların isabetli ve ver
Ana Sayfa Ekonomi 11 Temmuz 2018

Abraaj’ın Türkiye Fonu’nda teklif tıkanıklığı

Colony ve Cerberus, Abraaj fonları için yeni teklifler verdi. Colony’nin satın almak için anlaşmaya vardığı 4 fonun işlemlerinin 1 Temmuz itibariyle tamamlanması gerekiyordu. Bu fonlar arasında 526 milyon dolarlık varlığıyla Türkiye Fonu da yer alıyordu.

Colony Capital Inc. ve Cerberus Capital Management LP Abraaj Group’un varlıklarını almak için yeni teklifte bulunduğunu söyledi. Bloomberg’e bilgi veren kaynaklar Colony’nin daha önce Dubai merkezli Abraaj’ın fonları için verdiği tekliften vazgeçildiğini belirtti.

Haziran ayında Abraaj’ın 4 fonunu satın almak, diğerlerini ise yönetmek için ön anlaşma imzalayan Colony, fonlar için verdiği teklif ile temel fonlar için sınırlı ortaklık teklifini revize etti.

Kaynaklar Cerberus’un Abraaj’ın tüm fonlarını almak için teklifte bulunduğunu ancak temel fonlarda sınırlı ortaklık hisseleri için teklif vermediğini bildirdi. Cerberus, geçen ay Colony teklif vermeden önce Abraaj’ın fonlarını satın almak için görüşmeler yürütüyordu.

Tekliflerin Abraaj’ın tasfiyesini üstlenen Deloitte ve Pricewaterhouse Coopers tarafından incelendikten sonra yatırımcılar tarafından onaylanması gerekecek. Abraaj, Colony ve Cerberus konu hakkında Bloomberg’e yorum yapmadı.

Colony’nin satın almak için anlaşmaya vardığı aşağıdaki 4 fonun işlemlerinin 1 Temmuz itibariyle tamamlanması gerekiyordu.

  • Abraaj Afrika Fonu III — 990 milyon dolar varlık
  • Abraaj Latin Amerika Fonu II — 545 milyon dolar varlık
  • Abraaj Türkiye Fonu I — 526 milyon dolar varlık
  • Abraaj Kuzey Afrika Fonu II — 375 milyon dolar varlık

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Büyüme Verisi Değerlendirmesi

Büyüme Verisi Değerlendirmesi

Seo&Host | BCM